• CLIENT: private person
  • PLACE: Privlaka, Croatia
  • STUDY: 2017

Zadáním této studie byl návrh apartmánového komplexu na pozemku v Chorvatsku, obci Privlaka. Minimální počet apartmánů byl stanoven na 16, kdy následně bylo analýzami ověřováno možné řešení umístění objektů na pozemcích tak, aby došlo ke splnění veškerých podmínek na pozemek se vztahujících. Objekty jsou navrženy jako dvě samostatné jednotky, které umožní vzájemně nezávislé fungování. V rámci pozemku dochází k umístění poměrně rozsáhlých bloků domů a velkého počtu apartmánů. Zásadním bodem v návrhu bylo zajistit všem apartmánům kontakt s mořem.
Došlo tedy k rozmístění apartmánů na patrech a doplnění o systém teras a lodžií, které umožní pobyt s výhledem na moře. Oba bloky se díky terasám stávají strukturálnější a nepotřebují už žádné zásadní a složité prvky na fasádě samotné.
Návrh tedy uvažujeme s použitím jednoduchých plastických omítek v kombinaci s dřevěnými obklady teras. Dřevo se znovu objeví i na okenních a dveřních rámech. Venkovní areál je navržen ze snadno udržovatelných materiálů s dlouhou životností. Lokální kámen (vápenec) na dlažby a obklady, betonové stěrky, dřevěné terasy.

Team:
David Kotek, Petr Kundrát

Podobné projekty

Chceš místo u nás?