Finální upoutávka na výstavu je na světě!

Po více než dvaceti letech své existence, po přibližně šedesáti realizacích a šestnácti významných architektonických oceněních přichází ostravská architektonická kancelář PROJEKTSTUDIO se svou první velkou samostatnou výstavou koncipovanou pro Galerii architektury v Brně.
Kurátorský výběr „High5“ představuje nejvýraznější realizace studia, zastupující různé kategorie projektů – veřejná stavba, rodinný dům, rekonstrukce v historickém areálu, vlastní firemní sídlo a instalace ve veřejném prostoru. Každý z těchto velice odlišných projektů má svůj jedinečný příběh a ten je na výstavě prezentován architektonickým „videoklipem“. Videoklipy pro výstavu vytvořili mladí multimediální umělci Petr Hostaš, Jan Hubáček, Sampo Siren a Oskar Stolín. Výstavu doprovází katalog, editovaný Vendulou Šafářovou, který doplňuje výběr High5 o dalších 11 projektů.
Výstava bude zahájena v úterý 29. září 2015 v 17.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno a bude otevřena denně od 10.00 do 18.00 hodin do 25. října 2015.
Součástí programu výstavy je přednáška, která se uskuteční před vernisáží dne 29. září 2015 v prostorách auly A310 Fakulty architektury VUT v Brně v 15.00 hodin.
Vstupné na výstavu a přednášku je dobrovolné.